Марк Маркес с Хонда се завърна на победния път, след като спечели Гран При на Великобритания в клас Мото ГП.
Испанецът стартира сезона с 10 поредни успеха, преди да завърши четвърти в Чехия преди 2 седмици. Сега обаче нямаше кой да го спре и триумфира за 11-и път от 12 старта.
Той надви Хорхе Лоренсо с Ямаха, след като двамата водеха страхотна битка по време на цялата дистанция и разликата помежду им се задържаше 3-4 десети от секундата.
Двамата си размениха по едно изпреварване преди Маркес да направи решителното изпреварване 3 обиколки преди финала, като дори се стигна до лек контакт между двамата, но за радост всичко се размина без падане.
Валентино Роси допълни тройката на подиума, след като успя да се пребори с Дани Педроса с Хонда и Андреа Давициозо с Дукати, като тримата финишираха в рамките на 7 десети от секундата. Той обаче остана на 8 секунди от победителя.
Маркес продължава да бъде убедителен лидер в генералното класиране с 288 точки, а далеч зад него е Дани Педроса със 199. Роси допълва тройката със 189 точки.








Рецепта за салата от останало печено пиле
3 зодии, които ще получат лъч надежда на 2 юли 2026 г.
Рецепта за пълнени чушки с кремообразен доматен сос
Никол Шерцингер на 48 г., удиви по бански
5 вреди в дома от чистенето с бял оцет
Футболистът Доминик Соланке стана баща за втори път!
Товарен камион за зърно изгоря напълно край с. Енево
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
И Цветомир Вълков стана европейски шампион, България завърши с 4 медала
Кличко: Чакам с нетърпение да се върна за европейското
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
IBF нареди: Франк Санчес и Мозес Итаума ще спорят за световната титла
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар