Хорхе Лоренсо подобри собствения си рекорд в Мизано Адриатико, за да спечели първо място на стартовата решетка за предстоящото състезание от клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Испанският пилот от заводския тим на Ямаха направи най-добра обиколка в рамките на 1:32.146 минути.

Марк Маркес, действащ световен шампион и пилот на Репсол Хонда, изостана на 0.106 секунди от победителя Лоренсо, чийто съотборник Валентино Роси оформи първия ред за неделния старт с допълнителна десета от секундата пасив. Дани Педроса зае четвърто място с втория мотор на Репсол Хонда, като до него ще стартират Микеле Пиро с Дукати и Брадли Смит с Ямаха.

Лоренсо, който подобри рекорда на Маркес по време на тренировка в петък, падна под собственото си време в събота и беше абсолютно недостижим в квалификациите за място.

Валентино Роси остава лидер в генералното класиране и ще търси втора поредна победа на домашното си Гран при в Мизано. Италианецът е начело с актив от 236 точки, докато неговият съотборник Лоренсо изостава само с 12 пункта в битката за титлата.