Хорхе Мартин (Испания, Pramac Racing-Ducati) постигна категорична победа в спринтовото състезание на Гран при на Катар от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта MotoGP, след като водеше от старта до финала.

Мартин счупи рекорда за най-бърза обиколка по време на квалификацията, но така и не успя да се отдели от Брад Байндър (РЮА, Red Bull KTM). Южноафриканецът бе плътно зад мотора му през всички 11 обиколки, но не намери път за изпреварване и остана на 0.548 секунди от победителя.

Алейш Еспаргаро (Испания, Aprilia Racing) спечели третото място в класирането с 0.729 секунди пасив от Мартин, след като в началото загуби позиции, но ги възстанови методично.

Еспаргаро остави зад себе си световния шампион Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo), а Марк Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati) остана пети.