Франческо Баная ще кара за Априля от следващия сезон в клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Италианският производител обяви, че двукратният световен шампион е подписал четиригодишен договор и ще бъде съотборник на Марко Бецеки.
Баная заменя Хорхе Мартин, който напуска отбора. Само ден по-рано Дукати потвърди, че Баная ще напусне след края на сезона, а мястото му ще бъде заето от Педро Акоста, който пристига от КТМ.
„Пристигането на Баная е потвърждение за това колко високо ценим италианския спорт, който през последните месеци отново доказа силата си чрез успехите на Кими Антонели във Формула 1, Яник Синер в тениса и Федерика Бриньоне на Зимните олимпийски игри. Гордеем се, че привличаме Пеко, и ще го посрещнем като част от едно голямо семейство“, заявиха от Априля.
Снимка: БГНЕС








Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Рецепта от Гърция: Сочно пилешко сувлаки
Гюров: Властта превръща бюджета в оръжие срещу бъдещето
Катастрофа с камион предизвика задръстване край Мало Бучино (+ВИДЕО)
Голям астероид ще премине близо до Земята в събота
Финансист: Двата големи проблема на бюджета са дълга и дефицита
Отстраниха от поста директор на НДК Андриана Татарова
Прогноза: Скъпото гориво слага край на модерните автомобили
Volkswagen ID. Buzz става кемпер срещу 2600 евро
Ferrari показа уникат за над милион долара
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Бокеме се изправя срещу Де Соуса на SENSHI 32
Улрик Бокеме и Жури де Соуса в тежък сблъсък на SENSHI 32 Grand Prix
Еди Хърн обясни защо подписа с Иън Гари: Виждам в него бъдеща суперзвезда
Клареса Шийлдс се завръща в средна категория за битка с Кей Скот
Невралгична амиотрофия – когато внезапната болка в рамото води до мускулна слабост
Колко часа сън са нужни при децата, според възрастта?
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар