Франческо Баная ще кара за Априля от следващия сезон в клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Италианският производител обяви, че двукратният световен шампион е подписал четиригодишен договор и ще бъде съотборник на Марко Бецеки.

Баная заменя Хорхе Мартин, който напуска отбора. Само ден по-рано Дукати потвърди, че Баная ще напусне след края на сезона, а мястото му ще бъде заето от Педро Акоста, който пристига от КТМ. 

„Пристигането на Баная е потвърждение за това колко високо ценим италианския спорт, който през последните месеци отново доказа силата си чрез успехите на Кими Антонели във Формула 1, Яник Синер в тениса и Федерика Бриньоне на Зимните олимпийски игри. Гордеем се, че привличаме Пеко, и ще го посрещнем като част от едно голямо семейство“, заявиха от Априля.

Снимка: БГНЕС