Роб Крос сензационно спечели световното първенство по дартс, което се провежда под егидата на Професионалната дартс корпорация (PDC).

27-годишният англичанин надигра 16-кратния световен шампион Фил Тейлър със стряскащия резултат 7-2 на финала, като това беше последният мач в кариерата на "Силата".

Волтажа, както наричат гологлавия Роб, получи чек на стойност 400 000 паунда. Ветеранът Тейлър се задоволи със 170 000 паунда.

57-годишния британец беше големият фаворит на букмейкърите и мечтаеше за приказен край на кариерата си, но не уся да покаже играта от предходните двубои.

По пътя до финала Крос елиминира последователно Сейго Асада, Майкъл Смит, Джон Хендерсън, Димитри ван ден Берг и хегемона Майкъл ван Гервен, който защитаваше титлата си и имаше две стрели за класиране на финала.

Крос демонстрира отличен дартс на финала и постигна среден резултат от 107.43 точки, като хвърли 11 максимума от 180 точки. Тейлър пък беше много близо до 9-дартов лег, но пропусна последната стрела за историята.