Вторият тим на Илиана Раева спечели титлата при девойки младша възраст на Държавното отборно първенство по художествена гимнастика, което завърши днес в столичната зала "София".

Александра Петрова, Карина Петрова, Виктория Лилкина и Славея Донова събраха 206.575 точки и взеха златните медали.

Авангард в състав Антоанета Цанкова, Светлизара Петкова и Юлияна Димитрова остана втори с 201.625 точки, а третото място зае Левски 1 (Радина Стоянова, Пламена Петрова и Андрея Станкова) със 196.675 точки.

В надпреварата взеха участие 36 тима.

Състави от 27 клуба по художествена гимнастика спориха за отличията в последните пет дни на шампионата.

Левски-1 грабна златото във възраст девойки младша възраст до 11 години, а при девойки старша възраст големият победител е София Спорт-2017.

Първият отбор на Илиана доминира във възраст жени и завоюва златните отличия. Левски-Триадица-1 взе среброто в тази възраст, а трети е Авангард.

Любопитно е, че и четирите шампиона успешно защитиха титлите си от предходната година, а СК Илиана е единственият клуб с отличие във всяка една възраст.

Главен съдия на състезанието беше Даниела Велчева, а помощник - Силвия Митева-Янева./БТА

Снимка: БФХГ Фейсбук