Олимпийският ни шампион по вдигане на тежести в категория до 89 кг Карлос Насар ще легне под ножа. Това разкри самият той пред bTV. Българинът ще участва на Световното първенство в Бахрейн между 4-14 декември, а седмица след завършека на състезанието ще оперира проблемното си рамо и най-вероятно ще пропусне Европейското догодина.
"Ще се оперирам след Световното на 21 декември. Проблемът ми е в рамото. Скъсан лабрум и разкъсано сухожилие в рамото и оттам разкъсване на мускула. Може би около 5-6 месеца трябва да се възстановявам. Такава е процедурата. Може би ще се включа чак за Световното. Искам рамото ми да е както преди и да се пазим за следващите олимпийски игри", каза Насар.
Щангистът ни коментира и избора на Стефан Ботев за нов президент на родната федерация. Ден преди Общото събрание Насар разкри, че кандидатът, който подкрепя - Марин Милашки, се е оттеглил от борбата.
"Не съм се отказал. Винаги искам нашата федерация да е добре и да се работи правилно. Обстоятелствата бяха такива, че хората, които подкрепях, се отказаха в последния момент по незнайни причини. Останах без човек, който може да подкрепям. Не смятам, че Антон Коджабашев ще е най-доброто правителство, което ще ръководи нашата федерация. Не смятам, че е и Стефан Ботев, но всичко е в ръцете му. Той трябва да ме опровергае", сподели още олимпийският първенец, който добави, че продължава да няма доверие в треньорския щаб на националния отбор и ще се подготвя самостоятелно.







Високи цени, боклук и шум плашат туристите в Атина
Христо Янев след равенството на ЦСКА: Имаме ясна цел и я следваме
Мъж загина в катастрофа край Карлово
Костадинов: НСО трябва да пази само трима души в държавата
Зловещо: Педиатър е обвинен в 130 случая на сексуално насилие над деца
Григор Димитров се издъни и на старта на "Чалънджър"-а в Бордо
Принцеса Лилибет се срещна с Мики Маус и принцесите на Дисни
Руската пропаганда създава сценарии за прекратяване на войната в Украйна
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар16:39 | 11 ное 2024 г.
Напиши коментар