Със съчетанията с обръч и топка стартира индивидуалната надпреварата при жените на 41-ото европейско първенство по художествена гимнастика, което се провежда в естонската столица Талин. България е представена от индивидуалните състезателки Стилияна Николова, Ева Брезалиева и Дара Стоянова.
Силен старт за Стилияна Николова и Ева Брезалиева в първия състезателен ден. Възпитаничката на Валентина Иванова показа стабилна игра и закономерно оглави квалификацията за индивидуалния многобой с актив от 57.950 (29.600 на обръч и 28.350 на топка). Николова е с първи по сила резултат на топка и втори на обръч след първите два потока.
Грацията, водена от Бранимира Маркова, Ева Брезалиева, също показа уверена игра и в двете съчетания с общ резултат от 55.900 (28.750 на обръч и 27.150 на топка) заема временно втора позиция в квалификацията след поток A и B. Брезалиева е временно с трети резултат на обръч и топка.
България оглави и класирането в отборната надпревара с актив от 113.850. На временната втора позиция е отборът на Германия с актив от 112.200. Топ 3 се допълва от отбора на Полша с общ резултат от 105.050.
Съдия за България на това състезание е Филипа Филипова, Член на Техническия комитет към Европейската гимнастика е Християна Тодорова. Водач на делегацията ни е вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова.
Предстоят съчетанията от групи C и D, където са представителките на Израел, Италия, Украйна, Кипър, Испания и др.








ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветанов за "Баба Алино": Всичко е станало със съгласието на тогавашния премиер
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар