Джъд Тръмп шокиращо отпадна във втория кръг на снукър турнира "Уси Класик", след като позволи да бъде обърнат от Робърт Милкинс.

Световният 36 демонстрира уникален характер в мача и спечели срещата с 5-3 фрейма, като по този начин изхвърли младока от турнира.

Двубоят започна по отличен начин за Милкинс, който поведе с един фрейм, след като със серия от 56 точки взе предимство.

В следващите три фрейма обаче Тръмп показа голямата си класа и със 137, 85 и 49 точки в тях успя да обърне противника си и да поведе с 3-1 в резултата.

След интервала обаче Милкинс излезе като че ли възроден на масата и с 52-9 в петия фрейм намали изоставането си.

С брейкове от 48 и 35 точки той поведе с 4-3 в резултата и обърна мача в своя полза.

В последния фрейм той също бе по-точен и в крайна сметка успя да стигне до победата в двубоя.

Милкинс ще се изправи срещу Джо Пери или Рики Уолдън в 1/4-финалната фаза на надпреварата.

Марк Уилямс пък от своя страна успя да постигне успех с 5-3 фрейма над Марк Алън и също продължава в следващия кръг на турнира.

Победителят от мача започна много зле двубоя и изоставаше след първите два фрейма, но след това успя да се реваншира.

Той направи това, след като спечели пет от следващите шест фрейма, за да пробие в 1/4-финалната фаза.

Двубоят започна по-добре за Уилямс, който поведе с 2-0 в резултата, но след това неговият противник успя да изравни.

Уилямс обаче взе следващия фрейм, за да поведе в резултата с 3-2, а до края на мача бе почти безупречен и  крайна сметка стигна до успеха.

В следващия кръг Уилямс ще премери сили с победителя от двойката между Фъргъл О'Брайън или Маркъс Кемпбъл.

Стюърт Бингам от своя страна стигна до трудна победа над Кен Дохърти с 5-4 фрейма и чака в следващия кръг Марк Селби или Джеймис Коуп.

Очертава се много тежък мач за него, тъй като Селби в последно време успява да навлезе в много добра форма.