
Така "Веселяка от Лестър" ще има прекрасна възможност да завоюва титлата от надпреварата, след като настоящият шампион Питър Ебдън отпадна рано от турнира.
За титлата Селби ще спори срещу победителя от другата полуфинална двойка между Нийл Робъртсън и Стивън Магуайър.
Самият мач започна много силно за 30-годишния англичанин, който стартира с малки серии и 65-30 в своя полза, в първия фрейм.
Така той поведе в резултата и взе доста добро психологическо предимство. Във втория фрейм нещата отново се развиха по-добре за родения в Лестър играч.
Той направи халф-сенчъри брейк от 68 точки, което в крайна сметка се оказа достатъчно на Селби, за да поведе с 2:0 фрейма.
Ситуацията в третия фрейм не се промени особено и отново Селби бе по-концентрираният от двамата.
Макар и да не се стигна до големи брейкове, поставеният под номер 2 в основната схема играч стигна до аванс от 3:0 след 61-29, след малки серии.
Шон Мърфи "взе ръка" в четвъртия фрейм и намали изоставането си. Той стигна до малки серии и 66-46.
Селби обаче не чака много, за да си върне предимството. Той стигна до халф-сенчъри брейк от 63 точки и поведе с 4:1 в резултата.
Марк увеличи аванса си с още един фрейм и стигна до 5:1 след хубави серии и 79 точки в своя полза.
Мърфи отново намали, този път разликата в резултата стана 3 фрейма. В осмия фрейм от мача обаче Селби бе категоричен и стигна до успеха.
Това бе първата среща между двамата тази календарна година. Преди това двамата се изправиха за последно на финала на Юкей Чемпиъншип, когато Селби стигна до успех с 10:6 фрейма.
След отпадането на Питър Ебдън от турнира, Селби е големият фаворит за спечелването на титлата и много трудно ще сгреши и във финалния мач.
Финалът на турнира ще се състои утре. Първата сесия ще стартира рано сутринта, а втората сесия от него ще бъде следобед.
Коментари
Напиши коментар12:54 | 30 мар 2013 г.
12:39 | 30 мар 2013 г.
12:03 | 30 мар 2013 г.
Напиши коментар