Срещата стартира с много равностойна борба между двамата играчи, които си размениха някои добри сейфти-удари. Уелсецът записа халф-сенчъри брейк от 60 точки и след като реализира последната останала на масата черна топка, спечели откриващата партия.
Прическата нямаше нужда от много време и веднага контрира със солиден халф-сенчъри брейк от 88 точки и изравни резултата на 1-1 части.
Последваха два буквално огледални фрейма, в които липсваха големите точкови серии, за сметка на защитните удари, сейфти-играта и битката за позиция край зеленото сукно. Тръмп спечели третия фрейм с 60-34 точки, но загуби четвъртия с 33-68 пункта. Така първата мини-сесия приключи без победител.
След кратката пауза отново нямаше фойерверки, но младият англичанин показа по-здрави нерви и излъга своя опитен противник след нова сейфти-борба на масата, повеждайки с 3-2 части. Интересното е, че сейфти-ударите Тръмп водеше с близо 10% на уелсеца.
Прическата се ентусиазира и влезе в поредица от четири поредни фрейма, след като реализира феноменален сенчъри брейк от 142 точки, последване от брейкове от 82 и 50 точки.
Повел с 6-2 фрейма, един от големите фаворити на букмейкърите за титлата изоставаше сериозно в деветата партия, но се добра до цветните топки и когато имаше елементарна синя, той сбърка на две стъпки до победата в партията.
Невярващ в стола си за почивка Доминик Дейл се изненада от фрапантния пропуска на противника си, вкара синята и розовата, за да минимизира щетите на 3-6 части преди доиграването, което е утре от 12.00 часа българско време.
В друг двубой от първи кръг дебютантът от Тайланд Дечават Пумжанг сензационно води с 9-8 фрейма на един от най-стабилните играчи в последните години Стивън Магуайър, който игра полуфинал в Крусибъл преди 12 месеца.
Времето за доиграването на техния двубой не стигна и затова двамата майстори ще довършат срещата си около полунощ българско време. Те ще играят на първата освободила се маса от вечерната програма.







Лятната ваканция не трябва да се превръща в сезон на опасни експерименти
Витилигото засяга кожата, стигмата - самочувствието
На път с деца: Задължителен списък за аптечката
Верижна катастрофа с няколко автомобила блокира АМ "Тракия"
След седем мача без победа ЦСКА надви Черно море
Докато президентството му се проваля, Доналд Тръмп е по-опасен от всякога
Лудогорец не успя да надвие Спартак Варна
Верижна катастрофа предизвика тапа на АМ "Тракия"
Mercedes трябва да връща пари на клиент заради батерия на EV
Хибридите убиха не само дизела, но и още един бизнес за милиарди
Как да подготвим автомобила си за есенните дъждове
Механик посочи най-надеждните марки в света
Гловър Тейшейра надви „Шогун“ Руа в боксов сблъсък
Кимия Ализаде се завърна с пето място на Световното първенство
Беринчик загуби от Ноукс и записа второ поредно поражение
Дейна Уайт нападна Еди Хърн: Никога не съм виждал някой да хленчи повече
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Коментари
Напиши коментар21:34 | 23 апр 2013 г.
21:32 | 23 апр 2013 г.
21:31 | 23 апр 2013 г.
21:30 | 23 апр 2013 г.
21:26 | 23 апр 2013 г.
21:26 | 23 апр 2013 г.
21:25 | 23 апр 2013 г.
21:19 | 23 апр 2013 г.
21:15 | 23 апр 2013 г.
21:06 | 23 апр 2013 г.
Напиши коментар