Първата сесия от вчера приключи при 6-2 части за Мърфи, който днес бе бледа сянка на себе си, допускайки много грешки, за разлика от концентрираният му съперник.
Втората сесия започна с халф-сенчъри брейк от 62 точки на шотландеца, който се възползва от чудесния си разбиващ удар и последвалата грешка на неговия опонент.
След това двамата майстори влязоха в сейфти-битка за позиции и Джобното динамо се оказа с по-здрави нерви, печелейки играта на дребно със 70-25 пункта, намалявайки своя пасив на 4-6 фрейма.
Все пак англичанинът се разписа в сесията чрез халф-сенчъри брейк от 65 пункта и дръпна напред в резултата с три партии. Дот реагира незабавно и на свой ред записа халф-сенчъри брейк от 59 точки, с който продължи да оказва натиск върху противника си.
Във фаталната 13-та партия Греъм наниза халф-сенчъри брейк от 61 точки, но направи пропуск точно след реализирането на своя фреймбол. Мърфи постави опонента си в снукър и взе нужните му четири точки, но малко след това направи нещо рядко срещано за играч от неговата класа: Шон вкара дългата червена, но вкара предно въртене в бияча и той влетя след червената в горния ляв джоб.
Така шотландецът получи лесна жълта, с която изтръгна и тази партия, намалявайки пасива си на 6-7 части. Нова добра серия от 56 поредни точки дори донесоха равенство на високия 1.64 метра състезател.
След това Дот имаше нова добра възможност, този път дори да поведе за първи път в мача. При 44-55 точки изоставане и само две червени топки на масата шотландецът пропусна червена за горния десен джоб, след използването на механичния мост. Мърфи бе безмилостен и дръпна с 8-7 фрейма.
Дот поведе с 45 точки в последната партия за втората сесия, но изпусна инициативата и неговият противник отговори с 52 пункта. След това Шон постави шотландеца в снукър по последната на масата червена топка. Греъм излезе от снукъра, но заложи червената за средния ляв джоб.
Тя не се оказа трудност за англичанинът, но той пропиля възможността да довърши съперника си с груб пропуск по жълтата. Така двамата започнаха ново надлъгване преди разчистването на цветните.
Мърфи излезе от снукър по зелената топка, но имаше малшанс да вкара бялата в средния десен джоб и малко след това Дот разчисти до розова включително и изравни 8-8 части. Доиграването на мача (първият, който спечели 13 фрейма продължава на четвъртфиналите) е довечера, от 21.00 часа българско време.
Следпървата сесия от техния двубой световният №1 Марк Селби води с 5-3 фрейма на Бари Хоукинс, който пропусна решителната черна топка в осмата партия.







Сметната палата сезира кметове: Партии незаконно ползват общински имоти
Шести вот на недоверие към кабинета "Желязков" преди големия протест довечера
Пазаруването в Гърция става лукс: Инфлацията се покачва преди празниците
В СГС започва процесът срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
Над 100 000 медици стачкуват в Испания
Мъгли в низините днес, на запад слънцето ще се показва
Папа Лъв ХІV изключва мир в Украйна без участието на Европа
Те инвестираха милиони в електромобили. Сега са заплашени от фалит
Защо Формула 1 се отказа от предното разположение на двигателя
10 от най-великите творения на Zagato
Камионите Freightliner Cascadia ще виждат като хората
KWU SENSHI Gold Cup 2026
Еди Хърн назова потенциалните съперници на Бивол
Кметът на Пловдив с престижна визита в централата на ITF във Виена
Кубрат Пулев предупреди Мурат Гасиев: В страхотна форма съм – очаквайте невероятна битка
Доброкачествена простатна хиперплазия – проблемите с уринирането са характерен симптом
Защо тялото ни търси тишината?
Селективен мутизъм: Когато думите на детето замръзват от страх
Какво е влиянието на епигенетиката при ендометриозата?
Коментари
Напиши коментар16:36 | 26 апр 2013 г.
15:35 | 26 апр 2013 г.
Напиши коментар