Рони О’Съливан води на Бари Хоукинсс 11-5 фрейма в полуфиналния сблъсък помежду им на световното първенство по снукър, което се провежда в шефийлдския театър „Крусибъл”.
Втората сесия започна с осем точки на Хоукинс, но той набързо сдаде инициативата и О’Съливан реализира великолепен халф-сенчъри брейк от 83 точки, с който поведе със 7-2 части.
Ракетата наниза 53 поредни пункта в следващата част, но излезе от позиция и предостави възможност на своя съперник да се върне във фрейма. Ястреба вкара само една единична червена топка и малко по-късно петкратният световен първенец го довърши с добра серия от 30 точки.
Световният вицешампион продължи да изпитва трудности със своята сейфти-игра и само изгледа от стола си как Ракетата изригва със сенчъри брейк от 112 точки, за да дръпне напред с 9-2.
Ястреба стартира с осем точки в следващата партия, но отново не успя да постигне нещо повече от това. О’Съливан постигна нов сенчъри брейк, този път от 106 точки, оттегляйки се на почивка с комфортна преднина от 10-2.
Рони поведе с трийсетина точки, когато допусна груба грешка при атака за ъгловия джоб и Хоукинс се настани край зеленото сукно, но след само 31 точки сбърка червена за горния ляв джоб. Той обаче получи нова възможност и след като реализира своя фреймбол, пропусна синята топка.
Ракетата имаше нужда от два снукъра, но реши да ги търси при три останали топки на масата. Опитът му не се увенча с успех и Бари сложи край на пропадането си, намалявайки пасива си на 3-10 части, спирайки серията от девет поредни фрейма на своя противник.
Ракетата поведе с 35 точки във фрейм №14, но се затвори за игра по червена топка и логично избра сейфти. Ястреба поведе със седем точки, поставяйки снукър по последната останала на масата червена топка.
Петкратният световен първенец не само излезе от снукъра, но малко след това реализира червената топка по прекрасен начин за „жълтия” джоб, заковавайки бияча на място след стрелба от дистанция. Точно тогава обаче дойде неочаквана грешка по зелената топка и Хоукинс изтръгна фрейма: 4-10.
И двамата англичани показаха липса на концентрация след това, допускайки позиционни грешки. При шест останали червени топки на масата по-опитният от двамата състезатели имаше крехък аванс от петнайсет точки. Бари намери откриваща червена, но след това сбърка за средния десен джоб и неговият опонент разчисти до розова топка включително, повеждайки с 11-4.
О’Съливан вкара само десет точки, бъркайки червена топка за горния десен джоб и пред Хоукинс се откри чудесна възможност, която той не изпусна, нанизвайки сенчъри брейк от 106 точки. Третата сесия започва тази вечер, от 21.00 часа българско време. Полуфиналите са във формат 17 от 33 фрейма.








19-годишно момиче отнесе 1500 евро глоба и остана без книжка след дрифт с BMW в София (ВИДЕО)
Втора жертва взе тежката катастрофа край Якоруда
"Четири лапи" разкри измама с незаконна продажба на кучета във Facebook
Нови правила за меда: Вече ще знаем точно откъде идва и какво съдържа
България и РСМ отново в спор за историята и европейската интеграция
“Арменци” на Яворов мъчи десетокласниците, Христо Яръмов за седми клас
18-годишен даде газ на полицията, заряза колата и се укри
Електромобилите вървят към рекорд, но един пазар разваля прогнозите
Вечно вторият в Америка най-после има ново поколение
15 коли, които изчезват през 2026
Роналдо и Меси помагат на шофьори на Tesla да излъжат системата
SENSHI 32 Grand Prix събира бойци от 12 държави във Варна на 11 юли
Джамал Хил преминава в тежка категория, поиска двубой с Джош Хокит
Конър Макгрегър разкри кога може да приключи кариерата си в UFC
Треньорът на Джъстин Гейджи посочи голямата грешка на Илия Топурия
Защо да ядем риба?
Употребата на кои активни съставки в грижата за кожата изисква и нанасяне на слънцезащита?
Сутрешна йога на плажа и защо е толкова зареждаща?
Какви са причините за сухота в устата в напреднала възраст?
Коментари
Напиши коментар16:25 | 2 май 2014 г.
16:16 | 2 май 2014 г.
15:49 | 2 май 2014 г.
15:36 | 2 май 2014 г.
Напиши коментар