Първата щека на Хонконг Марко Фу изненадващо победи Шон Мърфи с 6-5 фрейма в осминафинален мач на втория по сила турнир в снукър-календара UK Championship.
Световният шампион за 2005 година започна с халф-сенчъри брейкове от 53 и 75 точки, а в третата партия пропусна отлична възможност да продължи серията си. Фу измъкна третия фрейм след два щастливи флука по кафява и синя топка, за да съкрати пасива си на 1-2.
Макар да играеше по-добре от своя противник, Мърфи допускаше досадни грешки и Фу изравни резултата с брейк от 55 точки.

След почивката Мърфи изригна с прекрасен сенчъри брейк от 137 точки, но продължи да се мъчи в следващата партия, въпреки ранната преднина в точките.
Въпреки проблемите в играта си, Шон записа два халф-сенчъри брейка от 75 и 83 точки, доближавайки се на само една партия от победата.
В деветия фрейм англичанинът беше близо до подпечатване на успеха си, но Фу измъкна фрейма, който се реши по черната топка. Хубава серия от 67 пункта на азиатецът прати мача в решителен фрейм. В него Мърфи започна с халф-сенчъри брейк от 54 точки, но изпусна юздите и беше обърнат.
В същото време Джъд Тръмп победи Род Лоуър с 6-3 части, въпреки изоставане от 1-2. Прическата не показа най-доброто от себе си, но се отличи с два сенчъри брейка от 102 и 112 точки.








В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Очаква ли ни поскъпване на горивата?
Пуснаха на свобода двамата младежи, нападнали непалци в Пловдив
Съвременното чудо на Германия: Църквите губят вярващи, но печелят пари
Над 224 фирми вече са в регистъра на професионалните домоуправители
Времето утре: Дъждове с гръмотевици, на места са възможни градушки
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар