Марко Фу се класира за четвъртфиналите на престижния снукър-турнир Мастърс, надигравайки Стюърт Бингъм с 6-3 фрейма.

Най-добрият състезател на Хонконг изправи зрителите в лондонската зала "Александра Палас" на крака в четвъртия фрейм, когато избухна с максимален брейк от 147 точки. Това бе третият максимум в кариерата на азиатеца.

Фу започна мача с брейк от 57 точки, но англичанинът изравни резултата след завързан втори фрейм. Преди да осъществи максимума Марко наниза брейк от 70 точки, а след почивката дръпна с 4-1 благодарение на сенчъри брейк от 103 точки.

Бингъм върна интригата, като в следващите две партии постигна три халф-сенчъри брейка - 50, 56 и 54 точки, но неговият противник поведе с две партии, правейки нов сенчъри брейк от 103. В следващата партия Фу спечели сейфти-битката и на четвъртфиналите чака Рони О'Съливан или Рики Уолдън.