Стивън Магуайър изненадващо елиминира Джъд Тръмп с 6-4 фрейма в мач от първи кръг на престижния снукър-турнир Мастърс, който се провежда в лондонската зала "Александра Палас".

Шотландецът стартира с халф-сенчъри брейк от 52 точки, но изпусна инициативата и Тръмп го наказа с брейк от 68 точки. Последваха две малки серии на Прическата, който поведе с 2-0 части.

Макар да записа серия от 54 пункта в третата част, англичанинът не успя да довърши започнатото и неговият противник се разписа. Нещо повече: Стивън изригна със солиден халф-сенчъри брейк от 96 точки и почивката дойде при равенство в резултата.

След паузата Магуайър взе фрагментарната пета партия, добави халф-сенчъри брейк от 82 точки и поведе с 4-2.

Тръмп спря пропадането си и изравни, след като записа сенчъри брейк от 109 и халф-сенчъри брейк от 71 точки.

В следващите две партии двамата майстори заложиха на здрава сейфти-битка, а Магуайър показа по-здрави нерви, правейки брейк от 64, който му стигна, за да подпечата победата си.

На четвъртфиналите шотландецът ще играе с Шон Мърфи, който вчера победи Марк Селби.