Четирикратният световен шампион по снукър Джон Хигинс спечели турнира Интернешънъл Чемпиъншип след победа с 10-5 над Дейвид Гилбърт, като това е негова 28-а ранкинг титла, с което той се изравни с 6-кратния световен първенец Стив Дейвис. Пред тях е само Стивън Хендри с 36 ранкинг титли, а четвърти е Рони О'Съливан с 27.

Мачът започна с равностоен фрейм в актива на Гилбърт, който записа и сенчъри брейк от 100 точки в третата партия. Хигинс отвърна с 56 точки във втория, 66 в четвъртия и 69 пункта в петия фрейм, за да осъществи пълен обрат.

Той спечели и шестата партия, но англичанинът изравни резултата, конструирайки брейкове от 77 и 59. В последната партия за първата сесия шотландецът изригна със сенчъри брейк от 108 точки, за да продължи с това темпо и след почивката.

Брейкове от 129 и 88 точки сломиха неговия опонент. Гилбърт сложи край на пропадането със серия от 51 и след това записа брейк от 54, но загуби въпросната партия след визита от 88 на Хигинс.

В следващите два фрейма великият шотландец наниза брейкове от 52 и 56, за да подпечата победата си. Така той спечели чек на стойност 125 000 паунда, който е най-големият извън Великобритания и най-големият за Джон от 2011 година, когато той спечели четвъртата си световна титла. За Гилбърт останаха 65 000 паунда от наградния фонд.