Световният шампион по снукър Стюърт Бингъм победи Динг Джънхуей с 6-4 фрейма в проточил се мач от първи кръг на Мастърс.

Двубоят в лондонската зала "Александра Палас" започна с доста грешки и на двамата противници. Динг откри резултата, но малко след това англичанинът успя да измъкне втората партия и да влезе в поредица от три фрейма, записвайки брейкове от 120 и 60 точки.

След кратката почивка китаецът изравни резултата, без да сътвори нещо запомнящо се като точкови серии. Бингъм отново излезе напред в резултата, но Динг отвърна с халф-сенчъри брейк от 71 и отново изравни.

В ключовата девета партия Джънхуей имаше крехък аванс от една точка, при останали четири топки на масата. Вместо да играе за вкарване на кафявата топка, той направи слаб сейфти удар и Бинго го наказа, за да приключи мача в следващия фрейм. На четвъртфиналите първенецът на света чака Джон Хигинс или Лян Уенбо.