Джъд Тръмп победи Стивън Магуайър с 6-4 в прекрасен мач от първи кръг на снукър-турнира Мастърс, провеждащ се в лондонската зала "Александра Палас".

Шотландецът измъкна първата партия, в която изоставаше с 3-60, като на брейка от 60 на Тръмп той отговори със серия от 61. В следващата партия обаче Джъд си върна и макар противникът му да наниза 60 пункта, англичанинът изравни резултата след няколко визити край зеленото сукно.

Брейкове от 55 и 50 точки на Тръмп в третата партия му осигуриха аванс в резултата, който той увеличи до 3-1, въпреки серията от 54 на Стивън в четвъртия фрейм.

Тръмп дори дръпна с цели три партии след серия от 69, но неговият опонент изравни до 4-4 части след брейкове от 92, 74 и 56.

Прическата спря пропадането си в деветия фрейм, в който наниза поредица от 60 точки, за да сложи точка на спора в следващата партия. На четвъртфиналите той очаква победителя от двубоя Нийл Робъртсън - Марко Фу.