Джон Хигинс надви Лян Уенбо с 6-4 фрейма в мач от първи кръг на престижния снукър-турнир Мастърс.

Четирикратният световен шампион започна ударно със сенчъри брейк от 119 точки, но китаецът отговори с хубава поредица от 88 пункта, след което направи класно разчистване, за да обърне до 2-1 в своя полза.

Хигинс обаче отново показа великолепните си брейкбилдърски умения и изравни резултата с нов сенчъри брейк, този път от 104 точки. Интересното е, че той беше в графика за максимум, но не успя да подреже трудната 14-а червена топка за средния джоб.

След кратката почивка Джон наниза серия от 75, но азиатецът отвърна с приличен брейк от 61 точки. В седмата партия шотландецът конструира третия си сенчъри брейк в мача (133 точки) и отново поведе.

Лян изравни, взимайки превес в партия на дребно, но в следващите два фрейма неговият противник наложи волята си. Хигинс първо наниза брейк от 85, а после спечели следващата партия по розовата топка.

На четвъртфиналите Хигинс се изправя срещу настоящия световен първенец Стюърт Бингъм.