Първенецът на света от 2014 година Марк Селби победи двукратния световен шампион Марк Уилямс с 4-2 в осминафинален мач от снукър-турнира Уелш Оупън.

Уелсецът започна по-добре с халф-сенчъри брейк от 58 точки, но Веселяка от Лестър изравни след солидна серия от 90 пункта.

Уилямс отново взе превес, реализирайки халф-сенчъри брейк от 86 точки, но това се оказа последната партия на неговата сметка в срещата.

Селби наниза сенчъри брейк от 128 точки, за да изравни за втори път, а след това успя да изтръгне равностойния пети фрейм.

Това пречупи неговия опонент, който вкара дълга червена на старта на следващата партия, но бялата също влезе в джоба. Селби започна брейк и наниза нова стотатчка, този път от 115 точки.

Така утре на четвъртфиналите ще видим една от класиките в снукъра: Рони О'Съливан - Марк Селби. Двамата играха на финала на световното първенство преди две години, когато Ракетата профука аванса от 10-5 и загуби с 14-18.

До момента Селби и О'Съливан са изиграли 23 официални мача, в които петкратният световен шампион има 14 победи и едно равенство, срещу 8 успеха за Марк.

Както е известно, голяма част от победите на Веселяка от Лестър са паметни, защото са постигнати на големи турнири след сладки и късни обрати.

Да си припомним и някои от паметните мачове между тях:

О'Съливан - Селби 5-1, 1/8-финал на Уелш Оупън 2007
О'Съливан - Селби 9-8, полуфинал на UK 2007 (Рони прави максимален брейк от 147 точки в последния фрейм)
Селби - О'Съливан 9-8, финал на Уелш Оупън 2008 (Рони води с 8-5)
О'Съливан - Селби 10-8, финал на Мастърс 2009
Селби - О'Съливан 10-9, финал на Мастърс 2010 (Рони води с 9-6)
Селби - О'Съливан 13-11, 1/4-финал на световното първенство 2010 (Рони води с 11-9)
Селби - О'Съливан 6-2, полуфинал на Уелш Оупън 2012 (Селби печели последните 4 фрейма)
О'Съливан - Селби 10-4, финал на Мастърс 2014
Селби - О'Съливан 18-14, финал на световното първенство 2014 (Рони води с 10-5)
О'Съливан - Селби 6-3, 1/4-финал на Мастърс 2016