Бари Хоукинс показа страхотен характер и води с 5-3 в първата сесия срещу Рони О'Съливан в техния мач от втори кръг на световното първенство по снукър.

Първите четири фрейма бяха изиграни за само 43 минути, като двамата състезатели демонстрираха невероятен брейкбилдинг и великолепни показатели.

Хоукинс започна с брейк от 54, но отговорът на Ракетата беше шеметен - сенчъри брейк от 139. Бари отново дръпна след стотачка от 102 точки, но Рони отново изравни, благодарение на солиден халф-сенчъри брейк от 88.

След кратката почивка О'Съливан осъществи обрат, постигайки втория си сенчъри брейк (103) в срещата, но до края на сесията петкратният световен шампион не успя да се разпише отново.

Празнуващият 37-ия си рожден ден Хоукинс спечели останалите три фрейма,в които демонстрира страхотен снукър, а статистиката показа 93% успеваемост за него след осмата партия. Втората сесия е утре, от 16.30 часа българско време.

В същото време Марк Уилямс довърши Майкъл Холт, печелейки с 13-8 техния мач от втори кръг. Така за първи път от пет години насам двукратният световен шампион е четвъртфиналист на световно първенство.