Рони О'Съливан победи близкия си приятел Джими Уайт без проблеми с 4-1 в мач от втория кръг на турнира в Северна Ирландия.

Срещата започна с фрагментарен фрейм, който отиде в актива на 6-кратния световен вицешампион, взел превес от 67-33 точки след няколко визити край зеленото сукно.

Ракетата веднага вдигна оборотите и още в следващия фрейм направи пълно разчистване със сенчъри брейк от 141 точки, за да осъществи обрат в резултата в третата партия.

Джими започна да конструира брейк в началото на четвъртата част, но след аванс от 32 точки пропусна червена за ъгловия джоб. Рони набързо наниза халф-сенчъри брейк от 68 точки и се доближи на партия от победата.

Петкратният световен първенец завърши срещата с ново пълно разчистване, нанизвайки солиден сенчъри брейк от 95 точки. в заключителната пета партия. Така в трети кръг утре Рони ще излезе срещу китаеца Жан Анда.