Марко Фу се класира за четвъртфиналите на световното първенство по снукър, побеждавайки Нийл Робъртсън с 13-11 фрейма в един от трилърите на турнира.
Първата щека на Хонконг сътвори нов обрат, тъй като изоставаше с 1-4, 8-10 и 10-11, но за пореден път демонстрира силния си характер. Припомняме, че азиатецът оцеля в първи кръг срещу Лука Бресел, макар да губеше с 1-7 и 8-9.
Снощното доиграване на мача между Фу и Машината от Мелбърн започна при равенство 8-8 и австралиецът отвори разлика от две партии, но Марко изравни след серии от 78 и 115 точки.
21-ият фрейм се оказа изключително напрегнат и дълъг като времетраене. И двамата майстори бъркаха елементарни за своите стандарти топки, излизаха от позиция и логично черната трябваше да определи победителя. Фу я пропусна за жълтия джоб, заложи я за него и след вкарването й блондинът даде воля на емоциите си, удряйки няколко пъти по масата и викайки мощно "Come on".
И това не помогна на световния шампион за 2010 година, защото той не се записа до края на мача. Робъртсън имаше своите шансове да вкара мача в пълен формат, но в 24-ия фрейм Фу си върна и спечели партията по черната топка, за да се класира за четвъртфиналите.
Там негов противник ще бъде световният шампион Марк Селби, с когото двамата играха на полуфиналите миналата година. Тогава Веселяка от Лестър спечели със 17-15. Двамата са изиграли общо 17 мача, в които Селби има 12 успеха, срещу пет за Фу. Това ще бъде и вторият им мач на световни първенства.







След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
"Възраждане": Имаме законопроект за отпадане на охраната на всеки народен представител
Назначиха нов зам.-министър на вътрешните работи
МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Калоян Калоянов е назначен за заместник-министър на вътрешните работи
“Възраждане” иска отпадане на охраната на депутатите от НСО със закон
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар