Световният шампион по снукър Джъд Тръмп се класира за четвъртфиналите на тазгодишния шампионат, побеждавайки китаеца Ян Бинтао трудно с 13-11.

Азиатецът имаше аванс от 5-2 части към края на първата сесия, но Прическата направи страхотен обрат и поведе с 9-5 след серия от седем поредни партии.

Бинтао обаче не се отказа, доближи се максимално близо до своя противник и във фрейм №20 практически беше изравнил резултата. Ян обаче сбърка кафявата при брейк от 64 точки, Джъд разчисти и поведе с 11-9, за да запази аванса си до последно.

Като цяло Бинтао игра много солиден снукър, постигна пет солидни халф-сенчъри брейка и две стотачки. Тръмп се отличи с с един сенчъри брейк и още осем серии над 50 точки. На четвъртфиналите англичанинът ще играе срещу Мартин Гулд или Кайърн Уилсън.

В другите интересни мачове от втори кръг трикратният световен шампион Марк Селби победи много трудно тайландеца Нопон Саенгкам с 13-12, а в сблъсък на бившите световни шампиони Марк Уилямс надви Стюърт Бингъм с 13-11.