Марк Уилямс спря Рони О’Съливан към 8-а титла на „Мастърс“, след като го победи с 6-5 фрейма в атрактивен 1/4финал в „Александра Палас“.
Двама от най-великите играчи в снукъра, които са в играта от 1992-а и са на по 47 години, изиграха отличен двубой, в който развръзката не беше ясна до последно.
Ракетата започна удърно и бързо поведе с 3-0 със серии от 115 и 79, като изглеждаше, че англичанинът бързо ще се справи с опонента си.
Уелсецът обаче отговори със 143 и стигна до страхотен обрат от 5-4, като в една от партиите навакса изоставане от 49 точки.
Рони изравни след серия от 77 и имаше шанс и в решаващата партия, когато обаче пропусна черна от оригиналната и позиция, след което Марк направи сенчъри брейк от 102 и триумфира.
Уилямс има 2 титли от престижната надпревара – през 1998 и 2003, като от последния си успех това е едва третото му класиране за полуфинал. О’Съливан пък призна предимството на опонента.
„Марк игра по-добрият снукър и бе по-точен. Имах шансове, задържах се в мача, но такива пропуски на черната са недопустими“ заяви настоящият световен шампион и за мнозина най-великият в спорта.
На полуфинала Марк Уилямс ще играе срещу Джак Лисовски победил с 6-4 Хосейн Вафай в здрава битка. Другите два 1/4финала са в петък, като в тях ще се срещнат Джъд Тръмп – Бари Хоукинс и Шон Мърфи – Стюърт Бингам.







Лекари отстраниха 27-килограмов тумор от корема на пациент след 6-часова операция
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Очаква ли ни поскъпване на горивата?
Как ще се отрази пълното слънчево затъмнение в Лъв на всеки зодиакален знак
След падналия дрон ни лъснаха слабостите
Съвременното чудо на Германия: Църквите губят вярващи, но печелят пари
Над 224 фирми вече са в регистъра на професионалните домоуправители
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар