Робърт Милкинс прибра почти четвърт милион паунда, след като триумфира на „Уелш Оупън” и грабна втората си ранкинг-титла в кариерата си на професионален снукър-играч.
Англичанинът победи във финала сънародника си Шон Мърфи с 9-7 и освен приза и чек за 80 000 лири, добави и още 150 000 паунда, като най-добър като цяло в серия от европейски турнири.
Досега Милкинс бе печелил най-много 139 000 в рамките на един сезон. Сега 46-годишният играч от Глостър се превърна в 40-ия с повече от една ранкинг-титла.
Само преди година неговото участие в тура бе сериозно застрашено, но с победата сега той влезе в топ 16, а в едногодишната ранглиста се изстреля до 4-о място. Мърфи не успя да спечели 10-ата си ранкинг-титла, но пък направи максимум от 147 по-рано през седмицата.
Магьосникът водеше с 3-1, но първата сесия приключи при 4-4, а във втората Милкинс дръпна със 7-5. Последваха два от три фрейма за Мърфи и брейк от 114, но в предпоследната партия Милкинс вкара отлична червена, а след това затвора мача след серия от 64 точки.








Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
"Черно море" привлече чуждестранен халф
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:10 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар