Световният шампион Рони О’Съливан спечели 5 поредни фрейма, за да дръпне с 6-2 срещу Лука Бресел след първата сесия от 1/4финала на надпреварата в „Крусибъл Тиътър“.

Ракетата игра силно и се възползва от грешките на съперника след 15-минутната пауза, преди която на два пъти изоставаше.

Бресел направи серии от 93 и 68 и повеждаше на два пъти, но Рони демонстрира силен снукър и изравняваше, като след почивката бе неудържим и след 59, 128, 58 и 85 отвори солиден аванс.

Втората сесия е тази вечер, като победителят от този мач ще играе със спечелилия измежду Антъни Макгил и китаеца Също в следобедната сесия ще играят и Джон Хигинс и Марк Селби в най-интересния 1/4финал.

В другия мач, който започна, Марк Алън имаше доста проблеми, но все пак стигна до 4-4 срещу Джак Джоунс, който вече елиминира Али Картър и Нийл Робъртсън, а сега водеше с 2-0 и 4-2. Алън обаче се стегна и изравни, като последният фрейм бе решен по цветните топки.