Рони О’Съливан се класира за полуфиналите на снукър-„Мастърса” след победа с 6-3 над Бари Хоукинс в първия 1/4финал от надпреварата.

В мача нямаше сенчъри-брейк, но въпреки това бе интересен и оспорван, като Ястреба имаше своите шансове и в голяма част от партиите, които загуби.

Хоукинс поведе дори с 3-2, като успя да спечели последния фрейм преди паузата след серия от 74, а веднага след почивката направи и 73, за да вземе предимство.

Той имаше аванс и в следващата партия, като стигна до 44 точки, но допусна грешка и Рони разчисти след 72. Последва нещо подобно и в следващия фрейм, в който Хоукинс стигна до 42, но О’Съливан спечели след 63.

Ракетата бе категоричен за 5-3, правейки най-големия си брейк от 96 точки, а след това Хоукинс направи 50, но отново се пропука и легендата на снукъра затвори мача след 77.

Следващият съперник на Рони ще бъде победителят от Шон Мърфи – Джак Лисовски, които ще играят тази вечер.