Джак Лисовски най-после дочака първия си ранкинг-триумф в снукъра, след като грабна титлата от Откритото първенство на Северна Ирландия.
В драматичен финал той победи добрия си приятел Джъд Тръмп с 9-8 и след това се разплака, след като постигна първия си подобен триумф 15 години, след като стана професионалист.
„Мечтаех за този момент от дете и сега това е просто нереално. Джъд е най-добрият ми приятел, откакто бях на 14 и ми е просто като брат. Той не загуби вяра в мен и титлата е за него и майка ми и баща ми” заяви Лисовски.
Той спечели наградата от 100 000 паунда и спря серията си от 6 последователни загубени финала. Първата сесия завърши 4-4, а във втората гонитбата продължи. Тръмп дръпна със 7-6, но Лисовски обърна до 8-7.
В решаващата партия напрежението си каза думата. Двамата пропуснаха по две добри възможности да започнат печеливша серия, не успявайки да вкарат червени, преди Лисовски все пак да реализира и да направи печелившия брейк от 46.







Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар