Атлетите на България завършиха с 9 титли и общо 21 медала участието си в Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора.

Златни медали във втория ден взеха Ваня Стамболова (400 м с препятствия), Петър Кременски (200 м) и Радослава Мавродиева (тласкане на гюле).

След бронза на 400 м в събота вчера Стамболова бе повече от убедителна. Тя спечели състезанието на 400 м с пр. с резултат 56,21 сек, който е далеч от най-добрия й за годината. Стартът бе първи за Ваня след възстановяване от тежка контузия в крака.

Кременски също бе убедителен в спринта при мъжете, като финишира за 20,79 сек. Така България взе и двете титли в спринта при мъжете, след като в събота Денис Димитров грабна златото на 100 м.

Последната титла дойде от Радослава Мавродиева, която победи в тласкането на гюле с 18,08 м.

Резултатите на нашите обаче не стигнаха за победи в отборните класирания. Женският тим на България се нареди на второ място със 195 точки. Отборни шампионки станаха атлетките на Румъния с 202 т.

При мъжете България остана на 3-о място. Нашите събраха 181 точки, а пред тях завършиха Турция със 192 точки, и Румъния със 187 точки.