Известните български боксьорки Станимира Петрова и Стойка Петрова се класираха за полуфиналите на първия женски турнир по бокс "Балкан", който се провежда в зала "София".

И двете днес спечелиха по точки 1/4-финалните си двубои в категория до 51 кг. Световната шампионка от Корея 2014 г., но в кат. до 54 кг – Станимира Петрова, победи с 3:0 съдийски гласа тайландката Пеамвилай Лаопеам. В спора за място на финала родената в Асеновград състезателка ще срещне италианката Тери Гордини.

Европейската шампионка Стойка Петрова имаше за съперник Снежана Холодкова от Украйна. Двубоят бе равностоен, но в крайна сметка Стойка Петрова постигна победа по точки с 2:1 съдийски гласа. Италианка ще бъде съперничката и на Стойка Петрова на полуфиналите. В долната част на схемата утре тя ще боксира също за място на финала срещу Давиде Марзия. Последната загуби финала на световното в Корея от Станимира, но и двете слязоха в по-долната категория с оглед на предстоящата догодина олимпиада.