Треньорът на Кубрат Пулев Ули Вегнер призна пред немските медии, че експанзивната подготовка за мача с Антъни Джошуа е сериозно предизвикателство.
Легендарният специалист обаче отсече, че този път Кобрата няма да тръгне с грешна тактика срещу британеца, както направи това с Владимир Кличко през 2014-а.
"Планирали сме всичко, за да може да е готов за този двубой. При всички положения обаче тренировъчният план на Кубрат за мача му с Джошуа е доста сложен и е предизвикателство за нас. Той искаше да се готви по модела с предишния му треньор, но му дадох да разбере, че това няма да се случи. Аз съм човекът, който определя плана за подготовка. В мача с Кличко тактиката му бе тотално сбъркана, оттам дойде и загубата. Затова сега ще се готви по много по-различен начин за Джошуа", коментира Вегнер.
Самият Кубрат пък признава, че е започнал подготовка за сблъсъка на 28 октомври с преходи на Витоша.
"Правих преходи по 5 часа, но това не е проблем за мен. Извън железния режим, който си поставих, не съм спирал да поддържам форма. Но няма и смисъл да се скатавам, защото в това няма логика. Качиш ли се на ринга, плащаш скъпо за всяка пропусната тренировка", споделя Кобрата.
Той ще има възможността да се изправи лице в лице с Антъни Джошуа още утре. В понеделник следобед е първата им съвместна пресконференция.
Тя ще се проведе на "Принсипалити Стейдиъм" в Кардиф, по-малко от 50 дни преди боя на двамата за титлите на британеца.
Българинът ще се опита да стане първият в историята, който съумява да спечели срещу Ей Джей на професионалния ринг. Олимпийският шампион от Лондон 2012 няма поражение в 19 мача, печелейки всеки един от тях с нокаут.
27-годишният британец е сочен за категоричен фаворит, като залози за него се приемат срещу скромния коефициент от едва 1,03. Ставката за 9 години по-опитния Кубрат пък е впечатляващата - 13.
Първата пресконференция в понеделник в Кардиф ще се проведе по подобие на онази преди 3 години в Хамбург. Тогава Кобрата и Владимир Кличко отново се срещнаха близо два месеца преди мача им, за да го промотират, с цел да се разпродадат местата.
Билетите за 80-хилядния стадион в столицата на Уелс ще бъдат пуснати в мрежата в понеделник, но само за членове на "Мачруум Боксинг". Във вторник те вече ще са в свободна продажба, като най-евтините са по 40 паунда (85 лева), а най-скъпите ВИП талони -1500 паунда (около 3200 лева).
Междувременно стана ясен поредният подгряващ двубой на големия мач. Организаторите на събитието в Кардиф на 28 октомври са се погрижили да се проведе поне още един бой в тежка категория. Той ще противопостави Линрой Томас на Дейвид Алън.
Първият е роден в Ямайка и живее в САЩ, като това ще бъде втори пореден сблъсък между тях. През месец май Томас спечели британската титла след смесено решение в Шефийлд.
За Алън пък това ще е възможност за реванш. Освен тази битка вече бяха обявени официално още две такива. Първата противопоставя Халид Яфай на Шо Ишида за световната титла на WBA в категория супермуха, а в другата ще се срещнат франк Бульони и Калъм Джонсън за пояса на британската общност в лека тежка.
Галавечерта стартира в 21:00 часа българско време, а мачът на Кобрата с Антъни Джошуа се очаква да се проведе около 00:30 на 29 октомври.








МОН публикува резултатите от НВО след 7 и 10 клас
Бившите на 4 зодии ще ги потърсят по време на ретроградния Меркурий до 23 юли
В София предприемат пакет от мерки срещу опасните горещини
МВР съобщи за шокиращ случай с ТИР, ще разследва и мантинелите (ВИДЕО)
Таксиметровите шофьори възмутени от записа на почерпено момиче, публикуван онлайн
Изгарящите жеги са по-голяма заплаха за храните, отколкото войните
Тръмп сподели картина, на която е изобразен той, Джордж Вашингтон и робот
Откриха боеприпас в гимназия в Стара Загора, учениците са евакуирани
Момиче на 12 години спаси майка си след инсулт зад волана
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Електрическото Ferrari беше разграбено в Китай
Тревога: Спадът при Toyota се засилва
Легендата Владимир Кличко пристигна в България
Мейуедър загуби 175 млн. долара, но Дейна Уайт му обеща помощ
Вълнуващи срещи разтърсиха ринга в Ботевград
Ариане да Силва сложи край на кариерата си в ММА
Ниският тестостерон е свързан с по-голям риск от рак
Защо димът при пожар е по-опасен от огъня?
Хранителен режим при стеатоза
Киста на яйчника и защо е толкова често срещана?
Коментари
Напиши коментар15:31 | 10 сеп 2017 г.
14:36 | 10 сеп 2017 г.
14:35 | 10 сеп 2017 г.
Напиши коментар