Кубрат Пулев ще се бие с Фрес Окуендо за титлата на Световната боксова асоциация в тежка категория в 17-хилядната зала „Ол Стейт Арина“.
Това разкри американският промоутър Боби Фитц, който се е заел с организацията на сблъсъка. В момента се водят финални преговори за този мач.
„Нашата цел е двубоят да бъде за титлата на Световната боксова асоциация - обясни Боби Фитц специално за читателите на „България Днес“. - В момента изчакваме благословията на самата организация. Пратих хора в Меделин, Колумбия, където се провежда техният конгрес.
Мачът може да се осъществи в началото на 2018 г. Все още имаме няколко детайла, по които да се споразумеем, но работим по тях. Трябва да дадем време на Кубрат, за да се възстанови от контузията и да може да покаже най-доброто пред хората.“
Според прогнозите лечението на Кобрата може да продължи до четири месеца. Той има 30-процентно разкъсване на гръдния мускул под дясното рамо, както и сериозен хематом. На този етап няма да бъде правена операция. Заради травмата пропадна двубоят на Пулев срещу Алтъни Джошуа на 78-хилядния общински стадион в Кардиф.
„Кубрат е много добър и известен боксьор, а българската общност в Чикаго е развълнувана да се бие пред тях. Надяваме се това да се случи - добави Боби Фитц. - Имахме позитивен разговор и с неговите промоутъри от „Зауерланд“ през миналата седмица. Всички в САЩ ще бъдат доволни да посрещнат Пулев.
Хора от екипа на Фитц са се свързали с познати на Кубрат Пулев. Той е търсел съперник за Фрес Окуендо, чиито предишни трима съперници - Лукас Браун, Руслан Чагаев и Шенън Бригс, бяха хванати с допинг.
„В Чикаго има много голяма българска общност, затова интересът ще е огромен - добави Фитц. - Доколкото разбрах, има над 250 000 ваши сънародници. Ще се опитаме да направим и галавечер с Тервел. Имам огромно желание да го докараме в САЩ. Той трябваше да се бие миналата седмица, но нещата не се получиха.“
Investor
Dnes
Bloombergtv
Bulgaria On Air
Gol
Tialoto
Az-jenata
Puls
Teenproblem
Automedia
Imoti.net
Rabota
Az-deteto
Blog
Start.bg
Chernomore
Posoka
Boec
Megavselena.bg
Американски промоутър: Водим финални преговори с Кобрата
Евентуалният мач за титлата може да се състои в 17-хилядната зала „Ол Стейт Арина“
09:03 | 3 ное 2017 г.
Още от Бойни спортове
-
Супер! Чуканова ще спори за златото на „Белградски победник“
-
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
-
Бойно "лале" обеща фойерверки на SENSHI 31 Gladiators
-
Мариан Лапушнеану: „SENSHI Grand Prix е шанс да покажеш кой си като боец“
-
Сексапилната Ронда Раузи прибира повече пачки от Илия Топурия
-
Волпе: SENSHI Grand Prix е физическо, но и огромно психическо изпитание
Още от Gol.bg
-
Линдзи Вон върти любов с млад колега + СНИМКИ
-
Мистър "120 минути" в Левски обича да наказва силните
-
Мачовете по телевизията днес, 16 май
-
"Червена надежда": Защо триумфът на Левски е важен и за ЦСКА
-
ЦСКА е най-големият гранд на България
-
Джиро д’Италия: Много пари, престиж и икономика зад най-романтичната колоездачна обиколка + ВИДЕО







Класическа рецепта за паста качо е пепе
Редица протести се проведоха в Лондон (СНИМКИ)
Фотоизложба за лешояди откриха в Софийския зоопарк
Централна емисия
Съдебната власт не е държава в държавата
Изкуственият интелект вече се използва масово - въпросът е как и доколко ефективно
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Радослав Великов-младши е на финал след драматичен обрат в Самоков
Артур Минев: Исках да изляза с българския флаг в дебюта си в UFC
Анатолий Малихин нокаутира Умар Каин и обяви край на кариерата си
Андреа Нисева донесе сребро за България от Европейското в Самоков
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар