Оспорвани двубои по карате киокушин по правилата на нова професионална лига по карате киокушин очакват публиката на третото издание на SENSHI. То ще се проведе на 4 и 5 юли в черноморския курорт Камчия, като в него за шампионски купи ще се борят трима българи - Николай Йоргов, Петър Стойков и Искрен Иванов. Двама от тях вече са се били на предишните две издания от новата верига гала вечери, а Искрен Иванов за пръв път ще се качи на ринга на SENSHI.
Искрен ще се бие срещу руснака Кирил Григориев в категория до 65 кг. В същата килограмова категория ще се играят още 4 мача по правилата на KWU International Professional League - фул контакт карате киокушин, с удари в главата, като са позволени дори хвърляния и удари с лакти. Боецът от град Трявна е шампион по карате киокушин, но има участие в професионални ММА гали, като има и медали от шампионати по граплинг.
При представителите под 75 кг българската чест ще защитава Петър Стойков, който е състезател на столичния клуб „Армеец“. Той е многократен републикански шампион по кикбокс и карате киокушин, световен и европейски шампион по муай тай, има и сребърен медал от световно първенство по киокушин за юноши старша възраст. Стойков вече се слави с една победа на професионалния ринг на SENSHI.
На предишното издание на галата през април в „Арена Армеец“ той за пръв път игра по правилата на новата професионална лига по киокушин. Тогава българинът регистрира категорична победа с 3:0 съдийски гласа над Омар Магомедов от Русия. Сега Стойков ще се бие срещу Сухроб Назаров от Таджикистан, а при победа ще спори с по-добрия от двойката Павел Черепанов (Русия) - Хаик Качиян (Армения). В същото време предстои да видим отново Омар Магомедов в двубой срещу Алишер Карменов от Казахстан (кат. до 65 кг).
Третият българин, който ще се бие на SENSHI – Николай Йоргов, ще се изправи срещу обещаващия боец от Бразилия Маркос Зинхани в категория до 80 кг. Това е третият път, в който Йоргов ще се съревновава на професионалния ринг на гала вечерта, и първият път, в който ще се бие по правилата на KWU International Professional League. До момента той е записал две победи на SENSHI в кикбокс срещи.
През февруари във Варна Йоргов надделя за по-малко от 20 секунди с нокаут над Митко Ашкилов от Македония, а през април в София победи възпитаника на кикбокс легендата Петер Артс - Томас Дуве. Новото предизвикателство пред Йоргов не е никак малко. Бразилецът Маркос Зинхани също има опит на ринга на SENSHI. В зала „Арена Армеец“ през пролетта той игра срещу българина Кристиян Георгиев. При успех срещу Зинхани, Йоргов щe се бие срещу победителя в двойката Андрей Чехконин (Русия) – Мохамад Асади (Иран).
Целият жребий на боевете в третото издание на SENSHI може да видите на http://www.kwunion.com/news/kwucamp-2019-cup-of-senshi-draw/







Изобилие и късмет за 4 зодии на 13 август 2026 г.
Тежка катастрофа с жертва на Околовръстния път в София (+ВИДЕО)
Картофена запеканка с пилешко и гъби - рецепта за цялото семейство
Късна емисия
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар