Българският професионален боксьор Тервел Пулев ще се изправи в 12-рундов мач срещу ДеШон Уебстър (САЩ) за интернационаланата титла в полутежка категория на Световната боксова асоциация (WBA International).
Това ще стане на гала-вечер на 14 декември в зала "Колодрума" в Пловдив.
36-годишният Пулев има 14 победи (12 с нокаут) в 14 мача като професионалист, докато 28-годишният Уебстър е с 12 победи (6 с нокаут), 2 равенства и 2 загуби
"Знам, че има една или две загуби, не е губил с нокаут. Младо момче е. Предстои ми не лека задача срещу силен боксьор от боксова нация - Америка. Надявам се да си свършим работата в тренировките, в спарингите, за да съм готов да изиграя 12 рунда на макс. От статистиката разбираме, че човекът е добър боксьор и няма как да бъде подценяван. Прави изненадващи контри, трябва да бъда нащрек през цялото време. Не мога да кажа какво точно да очакваме, но трябва да бъдем на 100 процента готови. С всеки мач вървим по възходящ ред, срещу по-трудни съперници. Може би този ще бъде най-тежкият", коментира Пулев.
Промоутърът на българина Ивайло Гоцев разкри, че в WBA са останали изненадани от избора на толкова сериозен съперник.
"ДеШон е опасен противник. В WBA бяха учудени, че сме го избрали. Но това е пътят. При победа Тервел ще бъде в топ 10 на Световната боксова асоциация. След това му трябват още 3-4 победи, за да стане претендент за световната титла", заяви Гоцев.
"В момента навлизаме в ренесанса на българския бокс. Имаме много талант. Липсва ни само таланта да работим заедно. Всичко е възможно", каза още той в отговор на въпрос, дали е възможен мач за световната титла в България.







Волейболните ни национали отвяха Чехия в проверка преди Европейското първенство
Почина гръцката звезда в музиката Димитрис Кокотас
Шампионска лига: Левски гостува на АЕК в мач за влизане в основната фаза
Свърши ваканцията, депутатите подновяват работа днес
Вапцаров - поет или терорист? Скандал с наградата на името му, искат от държавата да я отмени
Личната Honda NSX на Сена се продава
Porsche продава ключово подразделение на индийци
Google най-накрая премахна досаден бъг в Android Auto
BMW няма да връща бутоните в интериора
Чарлз Оливейра към Джъстин Гейджи: Нека заложим и трите пояса
Олимпийският шампион по борба е готов да премери сили с Махачев
Борислав Георгиев впечатлен от Станимира Петрова: Завръщането ѝ може да бъде на изключително високо ниво
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
Миастения гравис в напреднала възраст – защо диагнозата се пропуска лесно?
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Коментари
Напиши коментар13:07 | 22 ное 2019 г.
Напиши коментар