Кубрат Пулев се надява мачът с Антъни Джошуа за световните титли по бокс в тежка категория да се проведе в Истанбул, като уточни, че все още се водят преговори с представителите на британеца. По-рано тази седмица се появи информация, че двубоят ще е на стадиона на "Бешикташ" – "Водафон Парк", през май.
"Надяваме се да се случат нещата в Истанбул и да се проведе мачът на стадиона там, защото е най-близкият вариант до България и ще бъде горе-долу все едно сме в България. Мачът почти е договорен, аз се подготвям, предполагам, че и той се подготвя. Смятам, че е въпрос на време мачът да се състои. Договорите не са подписани, но има срок до края на месеца, в който трябва това да се случи", заяви пред БНТ Пулев.
Той призна, че преговорите се водят от мениджъра му Ивайло Гоцев, промоутъра му Боб Аръм и адвоката Джон Уърт. Според Пулев промоутъра на Джошуа – Еди Хърн, е съгласен мачът да е в Турция. Другият вариант за срещата е Саудитска Арабия.
"Говорили сме с Еди Хърн, той каза, че е ок с Турция, с Истанбул. Естествено, нещата трябва да се договорят и ще стане факт. Ако случайно не се получат нещата в Истанбул и има някаква спънка, смятам, че може да бъде и в Саудитска Арабия", допълни боксьорът.
Според британските медии желанието на Джошуа е срещата да е в Лондон, но Пулев смята, че това е "най-краен вариант": "Това е най-краен вариант, който не смятам, че ще се реализира. На първо място е Истанбул, ако не се получат нещата там или стадионът е зает за датата, която искаме, може и да е в Саудитска Арабия. Управляващите в Саудитска Арабия наистина много настояват и искат този мач да бъде там. Не е изключено да бъде там."
Пулев не се притеснява от това, че Джошуа и Хърн публикуваха снимки от среща с представителя на другия задължителен претендент Александър Усик – Александър Красюк. "Самият Усик има договор за още един мач с Хърн, не мога да кажа какви са им плановете и какво им е в главите, но доколкото знам, ще играя с Джошуа, въпрос на време е мачът да се случи. Смятам, че началото на май или краят на април е идеално време този мач да се случи. По мои изчисления, 90% това е вече факт", каза още боксьорът.
"Ще намерим правилните спаринг партньори, за да може да съм на необходимото ниво и да съм подготвен. Когато съм подготвен и съм уверен в себе си, не може никой да ме спре. Подготовката е най-важна, преговорите ще си протекат, всичко ще се случи. Преди 2 г., когато трябваше пак да играя с Джошуа, всички хора казаха, че съм се уплашил".
"Още тогава казах, че е въпрос на време да има такъв мач и че това, че съм се контузил, не трябва да бъде тълкувано по никакъв друг начин. Контузията беше реална и тежка, нямаше как да играя с нея. Не отивам да се боксирам за парите, отивам за титлата, отивам да победя. С такава травма нямаше как да съм конкурентен. Тогава всички казваха, че ме е страх, ето, че 1-2 години по-късно всичко си идва на мястото и отиваме да мачкаме", допълни Пулев.







Жестоко убийство с метална тръба в Монтана
Горивата поскъпват още: Таксиметрови шофьори и туристите усещат удара
4 грешки при приготвянето на смути
Без летище и валута, но богата: държавата с повече инвеститори, отколкото жители
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар15:14 | 20 яну 2020 г.
14:54 | 20 яну 2020 г.
14:53 | 20 яну 2020 г.
14:43 | 20 яну 2020 г.
Напиши коментар