Тервел Пулев се завръща на ринга! Бронзовият медалист от олимпиадата в Лондон 2012 ще се бие на 3 октомври. Той ще оглави боксова галавечер в Пловдив.
Очаква се негов съперник да бъде босненецът Дамир Бельо (27 победи, 21 с нокаут и 5 загуби). Двамата се познават отлично. По-малкият брат на Кубрат Пулев има убедителна победа над своя противник през 2010-а година. Тогава в първия кръг на европейското първенство Тервел спечели с 9:0 точки. За последно Пулев се боксира през декември миналата година. Отново в Пловдив той надигра убедително по точки Дишон Убестър (САЩ) за вакантната интернационална титла на Световната боксова асоциация в полутежка категория. Това беше 15-и успех (12 с нокаут) от 15 мача за българина, пише "България днес".
Бельо има два пъти повече професионални мачове от Тервел Пулев. Той е печелил две регионални титли в своята кариера, която започва с пет загуби в шест мача. След това босненецът прави невероятен възход и има 26 поредни победи през последните осем години. Пристигането на Бельо в България може да бъде голям проблем заради режима на карантина. Изключение може да бъде направено поради спортното естество на неговия престой. По подобен начин стоят нещата и с останалите участници от чужбина на галавечерта.
В програмата е включен талантът в тежка категория Пенчо Цветков (3 победи, 2 с нокаут). На ринга ще се качи и атрактивната Джоана Нуамеруе (2 победи, 1 с нокаут). Машината за нокаути Борислав Велев (7 победи, всичките с отказване) също ще бъде част от шоуто. Международното участие ще бъде подплатено с бившия съперник на Кубрат Пулев - Богдан Дину, за когото все още се търси съперник.
Най-голямата неизвестна е мястото на провеждане на шоуто. Очаква се то да бъде на открито, но организаторите все още пазят в тайна къде ще се състои.







Жестоко убийство с метална тръба в Монтана
Брокери: До 10% покачване на цените на жилищата тази година
Силяновска също се обади за промяната на Конституцията
4 грешки при приготвянето на смути
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар12:13 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар