Уилям Чолов стигна полуфиналите в категория 75 килограма на световното първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години в полския град Келце, с което си осигури най-малко бронзов медал.

В четвъртфиналите нашето момче надигра драматично с 3:2 (29:28, 28:29, 29:28, 29:28, 28:29) съдийски гласа представителя на Индия Маниш.

Двубоят бе много равностоен, но по-доброто начало на Чолов в срещата му даде превес, което убеди съдиите да му дадат преимущество. Във вторник за място на финала Чолов ще се бие с бразилеца Исаяс Фильо.

По-късно днес другият ни боксьор, класирал се за тази фаза на турнира - Радослав Росенов, също ще може да си гарантира медал, ако в четвъртфиналите на категория 60 килограма победи турчина Керем Йозмен.