Сблъсъкът на Тайсън Фюри с Дилиън Уайт за титлата на Световния боксов съвет (WBC) в тежка категория бе официално потвърден.
Базираният във Великобритания промоутър Франк Уорън спечели най-успешната оферта в боксовата история в петък вечер, като неговите 31 млн. паунда оставят на второ място 24-те млн. паунда на Мачруум Боксинг. Уайт сега ще се бори за световната титла за първи път в своята кариера срещу непобедения Фюри, който триумфира в два поредни мача от историческата трилогия с Дионтей Уайлдър.
Очаква се сега Антъни Джошуа да се боксира с Олександър Усик за поясите на IBF, WBA и WBO в реванш на сблъсъка им през септември, в който украинският боксьор не остави шансове на Ей Джей и му отмъкна коланите. Фюри публикува стори в Инстаграм малко след новината за мача си с Уайт, намеквайки, че срещата ще се проведе във Великобритания – думите „БИГ ГК СИ ИДВА У ДОМА, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, БЕЙБИ“, които придружават текста на песента „Трите Лъва“.
„Нямам търпение да ударя Уайт в лицето. Ще му дам най-добрият бой, който някога е имал. Уайт, тренирай здраво! Защото ще бъдеш унищожен“, каза вече Фюри по повод евентуален сблъсък с Уайт. „Циганският крал“ е непобеден на професионалния боксов ринг, като има 31-0-1 (22 с нокаут), а единственото му равенство дойде в първия мач с Уайлдър. Сънародникът му Уайт е баланс 28-2 (19 с нокаут), като двете му поражения са от Джошуа през 2015 и Александър Поветкин през 2020.








Обвиняемият за катастрофата с две жертви край Мездра остава в ареста
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Мартин, създал "Черна писта":ТИР-овете участват в 42% от смъртните случаи на пътя
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Съдът остави в ареста обвиненият за катастрофата със загиналите деца край Мездра
Хари Стайлс се задави с вода и падна на сцената ВИДЕО
Мирчев: Бюджетът е злонамерен, всички ще плащат
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС в 38-то НС
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:36 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар