Българският боксьор Йордан Морехон завърши участието си на Европейските игри в Краков с бронзов медал.

В полуфиналите в категория над 92 килограма той загуби с 0:5 (26:29, 26:29, 26:29, 25:29, 26:29) гласа от британеца Делишъс Ори. По този начин роденият в Куба Морехон пропусна да спечели квота за Олимпийските игри в Париж, каквото получават само финалистите в най-тежката категория при мъжете.

Роденият в Москва Ори, който е от нигерийски и руски произход, е смятан от мнозина специалисти за следващото голямо име в британския бокс. В мача с Морехон той загатна за големите си възможности, като бе по-добрият и в трите рунда на мача.

На финала в неделя Орие ще се бие с бронзовия медалист от последните две световни първенства Махамад Абдулаев от Азербайджан, който се справи с 4:1 гласа с Нелви Тиафак от Германия.

Морехон ще има шанса да спечели олимпийска квота през следващата година, когато предстоят две световни квалификации.

Снимка: Официален сайт БФ Бокс