Светлана Каменова се раздели с Олимпийските игри в Париж с високо вдигнаха глава, след като се раздаде срещу скандално-известната Лин Ю-тин от Тайван в боксовия турнир при дамите до 57 кг., научихме от Boec.bg.
На ринга в първата част двете бяха изключително равностойни и съдиите бяха разединени в точкуването при 3:2 гласа в полза на Лин.
Втората част бе по-отчетливо в полза на тайванката, но няма как да не отчетем трите забележки, които нямаха реални последствия за Ю-тин. Тя влизаше непрестанно с лакти в клинчовете, но очевидно тези прийоми не се сториха достатъчно на канадския съдия, че да ѝ отнеме точка. При официалното решение вече имаше единодушие при петимата наблюдаващи арбитри.
Третият рунд премина в тактическо обикаляне на ринга от страна на Лин Ю-тин и макар Светлана Каменова да я призова на няколко пъти да се сбият, това не ѝ промени тактическия план. По-странното все пак бе, че отново рундът бе даден в полза на представителката от Китайско Тайпе, за да видим едно единодушие за мястото ѝ на полуфиналите.
Българката се прибира у дома с пето място на Игрите в Париж, които обаче вече са опорочени от скандалите с половата идентичност, както на Лин Ю-тин, така и на Имане Халив при 66-килограмовите.








ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветанов за "Баба Алино": Всичко е станало със съгласието на тогавашния премиер
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар16:55 | 6 авг 2024 г.
10:08 | 6 авг 2024 г.
03:21 | 5 авг 2024 г.
23:44 | 4 авг 2024 г.
22:33 | 4 авг 2024 г.
21:33 | 4 авг 2024 г.
20:53 | 4 авг 2024 г.
20:34 | 4 авг 2024 г.
20:31 | 4 авг 2024 г.
20:30 | 4 авг 2024 г.
Напиши коментар