Варна отново се превърна в световна арена на бойните спортове, като прие 19-ото издание на Международния летен лагер по бойни изкуства. Над 2000 участници от 44 държави се събраха за официалния старт на престижното събитие, организирано от Професионалната лига на Световния киокушин съюз и Българската карате киокушин федерация.
Тази година лагерът се нарежда сред най-мащабните досега и включва богата програма с интензивни занимания в дисциплините киокушин карате, кикбокс, кудо и иайдо. Всеки ден участниците тренират под ръководството на изтъкнати майстори и световни шампиони, които пристигнаха в България специално за събитието.
Всичко за бойните спортове четете в Boec.bg
Сред водещите инструктори тази седмица са бойни легенди като шихан Акира Масуда, шихан Семи Шилт, Ернесто Хуст, Алберт Краус, Анди Зауер, шихан Франсиско Фильо, шихан Глаубе Фейтоса, сенсей Евертън Тейшейра, сенсей Тариел Николейшвили и сенсей Захари Дамянов. Те ще водят технически сесии, семинари и изпити за повишаване в степени.
Интерес предизвикват и майсторите от Япония – шихан Кеничи Осада и шихан Киетака Като, които ще демонстрират бойни техники в стил Кудо, както и соке Масанори Огава, който ще преподава изкуството на меча – Иайдо.
Още в първия ден на лагера, инструкторите изправиха участниците пред сериозно предизвикателство, като ги призоваха да дадат всичко от себе си и да надминат собствените си граници. Общото послание на деня бе – не просто да изпитат физическите си възможности, но и да открият вътрешна сила и решителност. Всеки участник беше мотивиран да даде най-доброто от себе си, да помага на съотборниците си, да се стреми към върхови постижения, докато същевременно укрепва ценностите на бойните изкуства – уважение, дисциплина и взаимопомощ.
Лагерът включва и редица важни състезания. На 8 юли ще стартира Световната купа „Варна“ по киокушин за юноши и кадети с над 340 състезатели от 26 държави, сред които 66 българи.
Другата голяма надпревара ще бъде KWU SENSHI Световна купа за аматьори 2025, чиито квалификационни кръгове ще се проведат по време на лагера, а финалите ще бъдат част от зрелищната галавечер SENSHI 27 на 12 юли на плажа в курорта „Св. Св. Константин и Елена“ край Варна.







Магнитна буря удря Земята на 4 и 5 август 2026
Земетресение в Пиза спря влаковете и наложи евакуация
14 души загинаха при свлачище в манастир в Етиопия
Мъж почина след опит да спаси друг, паднал в речен вир
19 акта след близо 200 проверки за незаконни отпадъци
Откриха 3000-годишна конска челюст в Дунав край Русе (СНИМКИ)
Котката Мишу, изгубена на летището в Брюксел, беше открита след 17 дни
Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
A2 e-tron ще бъде най-ефективното Audi в историята
Новото Pajero залага на някои трикове в битката с Land Cruiser
„За“ и „против“ използването на покривало за кола
Ислам Махачев: Турки Алшейх ми предложи боксов мач
Ислам Махачев: Сега, честно казано, се чувствам много по-комфортно
Андрей Димитров: Българската борба се нуждае от обединение
Жорж Сен-Пиер: Джъстин Гейджи трябва да се пенсионира
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Лекарства против прилошаване при пътуване – как действат и какви рискове носят?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар