Бившият шампион на UFC и ONE Championship в муха категория Деметриъс Джонсън категорично отрече слуховете, че планира завръщане в смесените бойни изкуства.
39-годишният американец се пенсионира през 2024 г., но наскоро Мохамед Мокаев заяви, че Джонсън се е съгласил да се бие с него и че скоро може да бъде обявен двубой между двамата.
Самият Джонсън обаче бързо отхвърли тези твърдения в социалните мрежи.
„Всичко това са пълни глупости. Никога няма да се върна“, написа той. „Ако изобщо се върна някога, това ще бъде само за състезание на Международната федерация по бразилско джиу-джицу (IBJJF) и ще тренирам само веднъж седмично.“
Още новини от бойните спортове четете на Boec.bg
Бившият шампион също така разкритикува промоутъри, които предлагат потенциални битки с него въпреки пенсионирането му.
„Срам за онези промоутъри, които предлагат битки срещу мен, когато знаят, че отдавна съм се пенсионирал“, добави той.
Джонсън остава една от най-големите легенди в историята на ММА. По време на кариерата си в UFC той постави рекорд с 11 поредни защити на титлата в муха категория и дълго време беше смятан за един от най-добрите бойци в света независимо от тегловата категория.
След напускането на UFC той продължи кариерата си в ONE Championship, където също спечели шампионския пояс и по-късно се пенсионира след трилогията си с Адриано Мораес.







Протест с искания за достойно майчинство (СНИМКИ)
Кой е Цветолюб Илиев - българският двойник и дубльор на Ван Дам? (ВИДЕО)
Централна емисия
Централна емисия
В кадър: Родители отново на протест, искат по-високо майчинство и детски надбавки
Секси лято за Ирина Шейк
Тръмп се отказа от таксата от 20% за всички товари, преминаващи през Ормузкия проток
BMW промени мотоциклетния си флагман
Honda Civic VIII на старо – за какво да внимавате
Suzuki се завръща с "евтина" малка кола за Европа
Първа китайска провинция забранява продажбите на коли с ДВГ
България спечели два медала на Бранденбург Къп (СНИМКИ)
Станка Златева разпореди важна проверка
Оливър Лангуа-Рос: Не съм доволен от резултата, но го приемам! (ВИДЕО)
Улрик Бокеме: Не проведох добра подготовка и лесно се изморих (ВИДЕО)
Скарлатина - ще я познаете по "ягодовия език"
Как се проявява дефицитът на витамини в тялото?
Могат ли жегите да влошат ерекцията?
Великобритания започва клинични изпитвания на ваксина срещу ебола
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар