Българският кикбоксьор Драгомир Петров се изправя срещу истинско японско предизвикателство в една от най-очакваните битки на SENSHI 31 Gladiators. На 30 май от 19:30 ч. на сцената на Античния театър в Пловдив той ще премери сили с коравия Хирокацу Мияги – боец със „самурайски дух“ и безкомпромисен стил.
Сблъсъкът е част от зрелищния Grand Prix турнир в категория до 70 кг – формат, който не прощава грешки. Осем бойци, три битки за една вечер и само един шампион. Това е изпитание за издръжливост, стратегия и характер – място, където оцеляват най-силните.
За Петров това не е просто участие – това е шанс за завръщане. След оспорвания мач и последвала загуба от Айсам Чадид през декември 2025 г., дошла след един фатален миг невнимание, българинът влиза в турнира с ясна мисия: реванш, победа и доказване на най-високо ниво.
Срещу него обаче стои сериозно препятствие. Хирокацу Мияги – победител в RISE 188 – вече показа класата си пред българската публика по време на SENSHI 30. Агресивен, издръжлив и без страх японецът даде силна заявка. Драгомир Петров обаче далеч не влиза като аутсайдер. Напротив – той е един от изявените SENSHI бойци: двукратен европейски шампион (2023, 2024), шампион по муай тай на EMC и четирикратен национален шампион. С 12 победи на SENSHI ринга, той има както опита, така и увереността да стигне до върха.
Извън ринга, Петров има още по-изискваща професия - като полицай в родния си град в Сливен. Дисциплината, която носи от службата, пренася и в спорта, а извън това активно работи с млади хора, насърчавайки ги да се развиват чрез бойните изкуства.
Но най-голямата му мотивация остава лична – неговият син.
На 30 май в Пловдив ще стане ясно дали българската школа ще надделее над японската непримиримост. Един боец ще оцелее след три битки. Въпросът е – ще бъде ли това Драгомир Петров?
Билети за SENSHI 31 Gladiators са налични в мрежата на Eventim.bg.
SENSHI 31 Gladiators се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД "Армеец", MAX Sport, "България Еър", М Кар Груп – BMW дилър и и „Св. Св. Константин и Елена Холдинг“.
Медийни партньори на SENSHI 31 Gladiators са Boec.bg и Boec.com, Bulgaria ON AIR, MAX Sport, TrillerTV, Beyond Kickboxing, Gol.bg, Sportal.bg, Dir.bg, Topsport.bg, КWUSENSHI.com, KWUnion.com, KyokushinКarate.News, Fighto.News и Vechtsportinfo.nl.







Министърът на отбраната: Чакаме отговор от Украйна откъде е излетял дронът
20-годишна жена е в тежко състояние след катастрофа на АМ "Тракия"
Украинското знаме изчезна от центъра на Прищина след изявление на Зеленски
Заради Зеленски: В Косово свалиха украинското знаме
Съдията по делото за убийството на Георги: Такова принизяване на човек и гаври не съм виждал в моя стаж
Заради граничните проверки: Задълбочава се кризата между Испания и Италия
Лодка с туристи се преобърна до Статуята на свободата, жена и бебе загинаха
Колите могат сами да спират превишението на скоростта, но нямат разрешение
Шофьори масово пренебрегват въртящо се копче вляво от волана
Електромобилите най-после станаха по-евтини от хибридите
Шестгодишен подкара кола и блъсна жена на пешеходна пътека
Марк Зукърбърг и Мераб Двалишвили си спретнаха зрелищен спаринг в морето (ВИДЕО)
Алистър Овърийм посочи две големи имена за боксови битки
Дъщерята на легендата Франк Мир ще се бори за договор с UFC
Дакота Дичева със счупени ръце след PFL New York
Дори лекото недоспиване може да повиши теглото
Компактен CRISPR ензим приближава терапиите, които редактират гени в тъканите
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар