Чикаго Блекхоукс успя да спечели втория мач от финалната серия в Западната конференция в НХЛ и след успех 3:2 над Анахайм изравни до 1-1 победи. Шведският централен нападател Маркус Кругер вкара победния гол в 16:12 минута на третото пордължение. Това е и най-дългата среща в елиминациите в историята на Чикаго в НХЛ.
Този дълъг маратон от продължения подобри предишния рекорд на Чикаго от 1931-а година, когато отново са се играли пак три продължения. Но отборът на Чикаго превъзмогна заличаването на аванса в резултата, умората и отменен гол, за да спечели гостуването си.
"Мисля, че ние реално днес играхме два мача. Изобщо не мога да изчисля минутите, в които бяхме на леда. В един момент вече просто исках всичко да приключи, заяви авторът на победния гол Кругер.
Андрю Шоу и Мариан Хоса поведоха с 2:0 за Чикаго в първата третина, когато реално се играеше на една врата. За домакините вкараха Андрю Колиано, който направи много силен мач и в първата среща, и Кори Пери. Така Анахайм, макар и отстъпил в продълженията, има 9 победи в 11 мача.
Голът за успеха на гостите дойде доста случайно, след като Брент Сийбрук изстреля шайбата от центъра на терена, тя се отклони в центъра от крак на играч, мина през още двама състезатели и попадна в Кругер, който просто я насочи в мрежата. Вратарят на победителите Кори Крофорд спаси 60 удара, а този на Анахайм Фредерик Андерсен- 53.








Лекари в "Пирогов" се борят да живота на две от децата в катастрофата в Горна Оряховица
ДПС даде Демерджиев на прокурор заради злоупотреба с власт срещу Пеевски
Проучване на Евростат показва къде е България в ЕС при разходите на домакинствата
Албумът "Следа" на Роби вече е достъпен във всички дигитални платформи
В Пловдив задържаха “лекарка”, практикувала в Холистичен център
Йоана Маринова: Живото изпълнение и емоцията не могат да се заменят
Времето утре: До обяд слънце, валежи главно над Западна България
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Maserati обнови цялата си гама
Никола Дипчиков и Александър Шлеменко преминаха успешно кантара преди ACA 204
Дейна Уайт потвърди: Ислам Махачев срещу Иън Мачадо Гари оглавява UFC 330
България започна с победа на турнира „Усти над Лабем“
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Как нискостепенното възпаление ускорява стареенето?
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар