Хокеистите на Чикаго Блекхоукс са само на победа от третата си Купа Стенли за последните 6 години. Те спечелиха гостуването си на Тампа Бей с 2:1 и поведоха с 3-2 в серията, като ще бъдат домакини в двубой №6.
Вратарят Кори Крофърд помогна за успеха с 31 спасени удара, а за 5-и път в серията мачът бе решен само с един гол разлика. „Искаме да пренесем момента и в следващия мач. Развълнувани сме от това, че се връщаме при това положение у дома“ заяви стражът на победителите.
Патрик Шарп откри за Чикаго в първата третина, когато вратарят на Лайтнинг Бен Бишъп излезе неразчетено, сблъска се със свой съотборник и хокеистът на Блекхоукс реализира на празна врата.
В средата на втората част обаче Валтери Филпула изравни за Тампа Бей след като Джейсън Гарисън подаде диагонален пас през защитата на гостите и финландецът вкара. Преди това Чикаго пропусна няколко добри ситуации.
В началото на третата третина обаче, Крис Верстеег се измъкна отдясно и стреля, Бишъп изби, но право на стика на Антоан Вермет, който реализира победната шайба и приближи отбора си много близо до трофея.








Хороскоп за 28 юни 2026: Семейни проблеми за Овните, успехи за Скорпионите
Хванаха шофьор на АМ "Тракия" край Пловдив с над половин килограм фентанил
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Пресиян Михов е европейски шампион по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар