Шоуто между Сидни Кросби и Александър Овечкин започна в НХЛ. Тази нощ звездата на Питсбърг наниза 2 шайби, за да помогне на Пингуинс да победят с 3:2 Уошингтън като гости и да дръпнат с 1-0 в полуфинала на Източната конференция. Мач №2 отново ще бъде в столицата.
Кросби се разписа само в разстояние на 52 секунди в началото на втората третина, за да изведе отбора си с добър аванс, но Овечкин намали пасива в края на периода, а в третия Евгени Кузнецов изравни.
Ник Бонино обаче вкара решаващия гол, изведен сам срещу вратаря от Скот Уилсън 7:24 преди края на редовното време. Вратарят Марк-Андре Флюри също бе с основен принос, след като отрази 33 удара, от които 15 в последната третина.
В другия сблъсък на Изток Отава надви НЙ Рейнджърс с 2:1 у дома и също поведе с 1-0. Ерик Карлсон донесе победата малко повече от 4 минути преди края, след като от отрицателен ъгъл провря шайбата зад Хенрик Лундквист, който спаси 41 удара в мача. Защитникът вече има 7 точки в елиминациите.







Централна емисия
Бюджет 2026 тревожи и икономистите: "Няма яснота за бъдещето"
Костадинов за Бюджет 2026: Води ни към криза, Борисов да подава оставка
Алекс Николов е най-полезен играч за месец октомври в Суперлига
След няколко аварии: Пускат поетапно водата в Асеновград
Stellantis поиска още 10 години за електрификация
F90 - тайното Ferrari на султана на Бруней
От газ и жичка до лазер - еволюцията на фаровете
Alfa Romeo и Maserati обединяват сили за специални автомобили
Парана е домакин на първия лагер на Rutierres Dojo
България с реален шанс да приеме Европейското първенство по бокс за мъже и жени през 2026 година
Джак Дела Мадалена има план как да изненада Махачев
Недооценени навици, които печелят боевете
Пикочната киселина може да се намали с повече вода и подходящите храни
Влияе ли контрацепцията на сексуалното желание?
България има потенциал да се превърне в медицинска дестинация на световно ниво
Полово предавани инфекции и проходимост на маточните тръби
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар