Една от големите звезди в НХЛ Сидни Кросби напусна контузен и Питсбърг не успя да затвори серията срещу Ню Йорк Рейнджърс.

Рейнджърите вкараха 3 попадения за по-малко от 3 минути във втората част, като наваксаха пасив от 0:2, за да спечелят мача с 5:3. Те обаче губят с 2-3 победи преди визитата си на Пингвините в следващия сблъсък.

Засега не е ясно колко сериозно е състоянието на Кросби, който пострада след удар от Джейкъб Троуба във втората третина. Филип Шайтил реализира важния 4-и гол в началото на третата част за домакините, които в края вкараха и на празна врата.

Серията между Флорида и Уошингтън също се завърза, след като Пантерите спечелиха също с 5:3 и дръпнаха с 3-2. Този път те наваксаха пасив от 0:3, за са стигнат до триумфа.

На Запад Калгари удари Далас с 3:1 след 3 попадения в последната третина и също има аванс от 3-2. Следващият двубой ще бъде в Тексас.