Тампа Бей спечели с 2:1 домакинството си на Ню Йорк Рейнджърс и се класира за финалната серия за купа "Стенли". Шампионите елиминираха с 4-2 успеха своя съперник. Рейнджърс имаха аванс от 2-0, но в крайна сметка не успя да детронират Тампа.

Бей ще спори за титлата в НХЛ с Колорадо, който се наложи с 4-0 над Едмънтън. Мач 1 е в сряда вечер в Денвър.

Стивън Стамкос вкара решаващия гол 13:28 минути след началото на третия период и така Лайтнинг записа четвърти пореден успех в серията. Преди това канадският нападател даде аванс на своя тим във втория период, но Франк Ватрано изравни в третата част.

Андрей Василевски направи 20 спасявания за Тампа Бей.

Лайтнинг е първият отбор, който записва три поредни участия във финала на купа „Стенли“, откакто това стори Едмънтън през 1983-85 г.